HDI Sigorta Trafik Sigortası Detayları

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası nedir? sorusu araç sahibi olmak isteyen herkesin aklına takılan soruların başında gelmektedir. Trafik sigortası; araç sahibi olan herkesin yaptırmak zorunda olduğu, kaza sırasında karşı tarafın sağlığına ve malına gelen zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası zorunlu olmakla birlikte, sigortayı yapan kişinin sağlığını ve aracını değil kaza anında karşı tarafın sağlığının ve aracının hasar maliyetini karşılar. Trafik sigortası bulunmayan ya da sigorta süresi geçmiş olan araçlar trafiğe çıkamaz, aracı kullanamaz. Trafiğe çıktığı takdirde bir yaptırım uygulanır.

Pendik Trafik Sigortası
Pendik Trafik Sigortası

 

Kasko Nedir?

 

Araç kaskosu, araç sahibi olan kişilerin kendi istekleri doğrultusunda yapabilecekleri bir araç sigortası türüdür. Kaza anında ve kaskosu bulunan aracın sahibinin isteği dışında gerçekleşen hasarların maliyetlerinin de karşılanıp aracın güvence altına alınmasıdır.

 

Trafik Sigortası ve Kasko Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

Trafik sigortası ve araç kaskosu arasındaki en temel fark zorunluluktur. Trafik sigortasında yukarıda bahsettiğimiz gibi bir zorunluluk bulunmaktadır ve yapılmadığı veya yeniletilmediği takdirde aracın bağlanması gibi bir yaptırım söz konusudur.  Araç kaskosunda böyle bir zorunluluk bulunmamakla birlikte isteğe bağlıdır. Kişi kendi isteği doğrultusunda aracına kasko yaptırabilir. Aracın kaskosu bulunmadığında herhangi bir ceza ve yaptırıma maruz kalmaz.

İkinci fark, Trafik sigortası kaza sırasında karşı tarafın maddi manevi zararlarını karşılarken; Kasko, araç kaza yaptığı sırada kaskosu bulunan aracın maddi hasarlarını karşılar.

Üçüncü fark ise trafik sigortasının teminat altına aldığı durumlar çok zaruri ve asgariyken kaskoda bu durumlar kişinin kendi isteğiyle oluşturulur, esnektir.

Pendik Trafik Sigortası
Pendik Sigorta Acentesi

HDI Sigorta Kimdir?

 

Alman sigorta şirketlerinin öncülerinden Talanx Group iştiraki olan HDI Sigorta, Türkiye’nin bir çok noktasında müşterilerine hizmet vermek için kurulmuş bir sigorta şirketidir.

HDI Trafik Sigortası Teminatları

 

HDI Sigorta Trafik Yardım Hizmetleri; HDI Trafik Yardım, kaza anında hem trafik sigortasına sahip kişinin hem de karşı tarafın aracının kilometre kısıtlaması olmadan hususi,kamyonet ve minibüs olan araçlarda Türkiye içerisinde temin eder. Sigortalı aracın kaza sonucunda çalışmaması durumunda HDI yardım, aracın en yakın tamirciye taşınmasını sağlar. HDI Yardım; sigortalı aracın ve karşı aracın kazadan sonra kurtarılması, tamir edilmesi veya gerekli işlemlerin yapılması için gerekli koordineyi sağlar. Sigortalı aracın isteği halinde HDI Yardım teminattaki içeren durumlarla ilgili acil veya gerekli mesajların ilgili yere iletilmesi konusunda yardımcı olur.

 

Pendik Trafik Sigortası Teklifi

 

Pendik tarafında trafik sigortası yaptırmak için bir arayıştaysanız eğer 25 yıllık tecrübesi ve 7/24 online oluşuyla Ağasar Sigorta yardımınıza koşacaktır. Sizin için en uygun trafik sigortası teklifini oluşturmakla birlikte aklınızdaki tüm soruları da gidermeye çalışacaklardır. Ağasar sigorta İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Pendik ilçesinde bir sigorta acentesidir. Sigorta sektörünün kalite standartlarını yükseltmek, davranışları etik hale getirmek ve bunları uygun hale getirerek müşterilerine sunmak için yola çıkmışlardır. HDI sigorta şirketiyle anlaşmalı olan Ağasar sigorta Pendik ve civarlarında trafik sigortası arayışında olan kişilere en uygun fiyat teklifini sunmak için oluşturduğu 7/24 destek ve profesyonel ekibiyle siz müşterilerine hizmet vermek için acentelerinde bekliyorlar.

 

1 Yorum

  • Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir