En uygun doğum sigortası teklifleri için, aşağıdaki formu doldurun.

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası; hamilelik rutin kontrollerini, hamilelik süresince yapılan tahlil ve tetkikleri,  taramaları, NST ve ikili tarama testini, gebelik yan etkilerini, normal veya sezaryen doğuma ait masrafları karşılayan bir sağlık sigortası türüdür. Üstelik hamile iken dahi poliçeye sahip olabilirsiniz.

Tıbbi operasyonların fiyatı tbbi enflasyona göre her yıl yıl yüzde %15-20 artış göstermektedir.Basit bir hesapla bundan 5 sene sonra özel hastanede doğum yapmanın fiyatı bugünden yaklaşık iki kat olacaktır.Bu durumda Gebelik Sigortanızı yaptırmak size istediğiniz özel hastanede doğum yapma imkanını sunar.Muhtemel seneryolarda doğum vakti geldiğinde aciliyet dolasıyla tercih etmediğiniz bir hastanede doğum yapmak durumunda kalmak yerine sigortanıza güvenerek istediğiniz hastanede doğum yapabilirsiniz.

Hamilelik döneminde hastane harcamalarınız doğal olarak artacaktır. Bu durmunun hamilelik sonrasında da devam edeceğini aklınızdan çıkarmayın. Bu hassas dönemlerde beklenmedik harcamalarla karşı karşıya kalabileceğinizi de göz önünde bulundurursak Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortanıza doğum paketini eklemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı SGK destekli olduğu için katılım payı oranı yoktur. Hamilelik ve doğum masraflarınız %100 sigorta şirketi tarafından karşılanır. Doğumunuzu limitsiz, SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede yapabilirsiniz. Ayrıca poliçenizde ayakta tedavi teminatı olduğu için; gebelik rutin kontrolleri, tahliller, tetkikler ve gebelik komplikasyonlarından dolayı oluşabilecek rahatsızlıklar limitsiz karşılanır. Yani özel sağlık sigortalarındaki gibi belirlenmiş limit tutarı yoktur.

Doğum sigortası bebek ile ilgili masrafları karşılar mı?

Doğum sonrası bebeğinizde bir yan etki oluşması veya kuvöze girmesi durumunda masrafların karşılanması için özel sağlık poliçesinize  Yenidoğan teminatını eklemek zorundasınız. Bebeğinizi muhtemel risklere karşı güvence altına almak istiyorsanız yenidoğan teminatı mutlaka poliçeniz hazırlanırken eklemeyi unutmayın.

Doğum Sigortası ile Yurtdışında Doğum Yapılabilir mi?

Normal doğum, sezaryen doğum ve gebelik yan etkileri için poliçede yatılı tedavi kapsamında yurtdışı teminatının  özel olarak seçilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca gebelik olağan kontrolleri ile ilgili giderlerin karşılanabilmesi için poliçede ayakta tedavi kapsamında yurtdışı teminatının seçilmiş olması gerekmektedir.

Hamilelik ve doğum masrafları sigorta şirketi tarafından yurtdışı sağlık Kurumu limit ve katılım payı oranı doğrultusunda karşılanır.

Hamileyken Doğum Sigortası

Hamileyken doğum sigortası alırsanız belirli limitler olacaktır. Doğum masraflarınız için özellikle belirlenen bir litmit yoktur. Fakat gebelik olağan kontrolleri,tahlil ve tetkikleriniz için belirlenmiş limit, yıllık 8-13 doktor muayenesi şeklinde düzenlenmektedir. Ayrıca gebelik komplikasyonlarını doğum sigortanıza eklemek ekstra bir ücrete tabiidir.