Sağlık Sigortası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sigortalı olan vatandaşların, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında SGK anlaşması olan özel hastanelerde muayene, tahlil ve ameliyat olması durumlarında oluşan fark ücretini ortadan kaldıran bir özel sağlık sigortasıdır. Poliçe limitleri ayakta 8-11 muayeneye kadar çıkarken, yatarak tedavi limitsiz olarak sunulmaktadır.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları Neleri Kapsıyor?

Bir yılda 8 ila 10 arası muayenenin karşılanması. Bu sayı anlaştığınız sigorta şirketine göre değişkenlik gösterebilir. Ek olarak, tahliller, tıbbi tetkikler, teşhis ve tanı koyma gibi süreçler de bu teminata dahildir. Aynı doktor tarafından yapılan, birbirinin devamı niteliğindeki muayeneler ve tetkikler yıllık muayene hakkınızdan sadece 1 (bir) hak eksiltir. Ayrıca farklı bir doktora da gitseniz 10 günlük süre içinde yapılan hastane ziyaretlerinde muayene hakkınızda bir eksilme olmaz. Branşlar arası sevk durumunda ise fazladan bir muayene hakkınız daha eksilmiş olur. Örnek: Kulak Burun Boğaz’dan, Göz doktoruna sevk.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Hastalıklar ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının geçerli olduğu hastalıklar arasında hastalığa göre bir ayrım söz konusu değildir. SGK tarafından kapsam dışı bırakılmış, ek sağlık hizmetleri ve bazı ek sağlık müdahalelerinde bu sigorta geçerli olur. Bu anlamda, bu sigortanın geçerli olduğu hastalıkları ayrıyeten listelemeye gerek yoktur.

Destekleyici sigorta ile ilgili en belirgin sınırlama sadece Türkiye topraklarında geçerli olmasıdır. Yani diğer özel sigortalar gibi isteğe bağlı olarak, yurt dışı sağlık giderlerini sigortalatmak bu sigorta için mümkün değildir.

Ancak sigorta şirketlerine göre farklılaşmak kaydıyla verilen bazı sağlık hizmetleri değişiklik gösterebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Karşılar Mı ?

Doğum süreci ve yeni doğan bakımı gibi sağlık hizmetleri, sigorta şirketlerine bağlı olmak kaydıyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına alınabilir. Bu noktada şirketlerin farklı türde ve genişlikte oluşturdukları hamilelik, doğum ve doğum sonrası sigortalama çeşitleri mevcuttur.

Gebelik döneminde ortalama 10 hamilelik muayenesi de genellikle bu kapsama dahil edilir.

Doğum yapma aşamasında, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde de sigorta kapsamında sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında karşılanan doğum ve hamilelik masraflarında, yatarak tedaviler herhangi bir teminat limitine tabi değildir. Ancak ayakta tedavi statüsünde gerçekleştirilen gebelik muayeneleri, kontrol ve tahlilleri sigorta şirketi ile olan anlaşmanızda belirlenen sayılarla sınırlı kalmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına başvurunun birinci şartı 59 yaşını aşmamış, SGK’lı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

Bu noktada, sigortalı olmak isteyen kişi bu şartları sağlıyors herhangi bir sigorta şirketine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için başvuru yapabilir. Sigorta şirketlerinin, bürolarını ziyaret etmek yerine web sitemiz üzerinde bulunan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası başvuru sistemiyle de bu işi kısa sürede halledebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde sahip olduğunuz en büyük artıların başında SGK’nın kapsama almadığı sağlık giderlerini rahatça karşılayabilmek geliyor. Buna ek olarak, birçok firmanın tamamlayıcı & destekleyici sigorta kapsamına aldığı muayene ve tahlil ücretleri ile daha sağlıklı yıllar geçirme şansı yakalıyorsunuz. Bu sigorta sayesinde bunları yaparken cebiniz de içiniz de rahat ediyor.

Ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok daha ciddi ve uzun soluklu tedavi süreçleri gerektiren durumlarda da yanınızda. Yatış, cerrahi müdahaleler, acil servis ücretleri gibi süreçler ve sonrasında oluşan sağlık giderleri de yine aynı sigorta tarafından kapsama alınıyor.