En uygun trafik sigortası teklifleri için, aşağıdaki formu doldurun.

Trafik Ve Kasko Sigortası

En Uygun Fiyatlı Trafik Sigortası Teklifi Al

Olası bir trafik kazası durumunda oluşabilecek zararları kapsayan sigorta. Aracınıza, diğer araca ya da şahsa verilen zarar sigorta kapsamı alanındadır. Trafik sigortası zorunludur ve sigortası olmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır.

Trafik sigortaları zorunlu Trafik Sigortası başta olmak üzere, kasko sigortası gibi farklı şekillerde uygulanabilir. Her iki sigorta çeşidinin de genel amacı trafik kazalarından sonra araçlarda oluşan hasarların yanı sıra, üçüncü kişilere verilen zarar neticesinde yaşanacak sağlık problemleriyle alakalı maddi mağduriyetleri ortadan kaldırmaktır.

İki sigorta türü arasında özellikle kasko sigortası kendi içinde oldukça çeşitli seçeneklere sahip olabilir. Ayrıca, yasal olarak yaptırılması zorunlu olan bir diğer Trafik Sigortası daha vardır. Zorunlu Trafik Sigortası olarak adlandırılan bu sigorta uygulaması, nispeten daha dar kapsamlıdır ve yine kasko poliçelerine kıyasla daha ekonomiktir.

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında

Ülkemizde motorlu taşıtların trafikte yasaları ihlal etmeden dolaşması için yapması gereken zorunlu sigortadır. Burada esas hedeflenen, vatandaşların trafik kazaları neticesinde yaşayabilecekleri mağduriyetlerin önüne geçmektir.

 

Sigortanın hasarı karşılaması, kazaya karışan kişilerin kusur durumuna bakılarak neticesinde netlik kazanmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Kendi Arabamın Hasarını Karşılar Mı ?

Hayır. Trafik Sigortası yalnızca karşı tarafa verilen hasarı karşılar.Kendi zararınızı karşılamak için Kasko yaptırmanız gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?


Zorunlu Trafik Sigortası primleri belirlenirken baz alınan bazı genel kriterler olsa da, sigorta şirketlerinin yaklaşımlarına göre prim tutarları değişebilir.

Bu noktada, araç yaşı, markası ve modeli, sürücü yaşı, hasarsızlık indirimi ve aracın kayıtlı olduğu il gibi birçok etken şirketler tarafından denkleme dâhil edilir.